PWSZ na Facebooku PWSZ na Instagramie Kanał YT UM Leszno

Zbigniew Mocek

Zbigniew Mocek

Mocek Zbigniew – urodził się w 1943r. w Bukówcu Górnym k. Leszna

W latach 1964-1971r. zatrudniony w szkole podstawowej w Jabłonnie, w gminie Rydzyna, a następnie od roku 1971 w Wydziale Oświaty i Wychowania w Lesznie na stanowisku podinspektora i wizytatora. W latach 1975-1990 pracował w Kuratorium Oświaty i Wychowania w Lesznie jako starszy wizytator i kierownik oddziałów oraz Kurator Oświaty i Wychowania w Lesznie (1986-1990).

Autor licznych artykułów z dziedziny edukacji i wychowania oraz z zarządzania oświatą publikowanych w wydawnictwach oświatowych.

W roku 1999r. objął funkcję kanclerza Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Komeńskiego w Lesznie, należy do grona współzałożycieli Uczelni.

Uhonorowany odznaczeniami państwowymi, branżowymi i regionalnymi. Odznaczenia i wyróżnienia: Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Złoty i Srebrny Krzyż Zasługi, Medal KEN, medal za zasługi dla Oświaty Leszczyńskiej, Odznaczenia za zasługi dla Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Honorowa Odznaka Przyjaciół Harcerstwa, Medal im. J.A. Komeńskiego, itp.

Od 2014 roku Honorowy Członek Klubu Uczelnianego AZS PWSZ w Lesznie.