PWSZ na Facebooku PWSZ na Instagramie Kanał YT UM Leszno
15 lutego 2021

Gala Sportu Akademickiego 2016

Gala Sportu Akademickiego 2016

W Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyła się „Gala Sportu Akademickiego”, podczas której nagrodzono najlepsze uczelnie i sportowców roku akademickiego 2015/2016. Na scenie pojawiła się spora grupa medalistów Akademickich Mistrzostw Świata i Europejskich Igrzysk Studenckich.
W czasie Gali Sportu Akademickiego uroczyście zainaugurowano obchody 100-lecia AZS Warszawa. Specjalne podziękowania i owację na stojąco odebrał dwukrotny mistrz olimpijski - Tomasz Majewski. Kulomiotowi AZS AWF Warszawa, który niedawno zakończył karierę sportową, towarzyszył jego trener, Henryk Olszewski.

Najważniejsza część gali była poświęcona podsumowaniu Akademickich Mistrzostw Polski 2015/2016. Nagrody odebrali przedstawiciele najlepszych uczelni we wszystkich typach, klasyfikacji medalowej (wygrana AWF Kraków) oraz w klasyfikacji generalnej, którą (podobnie jak rok temu) wygrała AGH Kraków, wyprzedzając Uniwersytet Warszawski i Politechnikę Gdańską.

Już po raz 10. z rzędu w typie Wyższych Szkół Zawodowych zwyciężyła Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Lesznie, która wyprzedziła studentów z PWSZ Tarnowa i Nysy. Nagrodę odebrali rektor PWSZ w Lesznie prof. dr hab. Maciej Pietrzak, kanclerz dr Janusz Poła oraz prezes AZS PWSZ w Lesznie Grzegorz Kapitan.

Patronat nad Galą oraz obchodami 100-lecia Akademickiego Związku Sportowego w Warszawie objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz objęła zaś przewodnictwo w Komitecie honorowym obchodów 100-lecia AZS Warszawa.
Galę, uświetnił występ Rafała Brzozowskiego, który szczyci się przynależnością do AZS AWF Warszawa, gdzie uprawiał zapasy. Część taneczną poprowadził zaś znany dziennikarz muzyczny - Marek Sierocki.