PWSZ na Facebooku PWSZ na Instagramie Kanał YT UM Leszno
15 lutego 2021

Finał Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej

Finał Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej

W dniach 7-10 czerwca do Leszna przyjedzie szesnaście najlepszych akademickich drużyn piłkarskich. Finał Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej odbędzie się na czterech boiskach MOSiR w Zaborowie oraz stadionie lekkoatletycznym i żużlowym. Ekipy zostały wyłonione przez szereg turniejów eliminacyjnych od szczebla miejskiego, wojewódzkiego czy półfinał Akademickich Mistrzostw Polski.  W gronie finalistów znalazło się miedzy innymi 5 uczelni politechnicznych po 4 AWF-y i uniwersytety.

Wśród finalistów jest także gospodarz turnieju, czyli Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Lesznie, która od 4 lat jest uczestnikiem turniejów finałowych w piłce nożnej. Podopiecznych Sebastiana Nowaka czeka niezwykle trudne zadanie, bowiem już na etapie rozgrywek grupowych, zmierzą się z Uniwersytetem Ekonomicznym z Katowic, Politechniką Świętokrzyską oraz Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Pierwszy mecz leszczyńskich studentów odbędzie się w poniedziałek o godz. 11.00 na stadionie LA przy ul. 17 Stycznia 68.  Wstęp na wszystkie mecze jest bezpłatny, a harmonogram wszystkich spotkań dostępny jest na stronie www.azs.pwsz.edu.pl.

Honorowy patronat nad mistrzostwami objął Prezydent Miasta Leszna Łukasz Borowiak i Rektor PWSZ w Lesznie prof. dr hab. Maciej Pietrzak. Sponsorem strategicznym jest firma ZINA.