PWSZ na Facebooku PWSZ na Instagramie Kanał YT UM Leszno
11 lutego 2021

2008 - "XXV Mistrzostwa Polski Wyższych Szkół Zawodowych w futsalu"

Futsal, czyli piłka nożna halowa 5-osobowa zawładnęła Lesznem. Przez trzy marcowe dni rozgrywane były w naszym mieście „XXV Mistrzostwa Polski Wyższych Szkół Zawodowych w futsalu”. W mistrzostwach uczestniczyło 15 reprezentacji Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych z całej Polski. Drużyny rozpoczęły rywalizacje w 4 grupach grając mecze każdy z każdym. Studenci PWSZ w Lesznie inauguracyjny mecz z Jelenią Górą mimo dobrej gry przegrali 2:3. Drugim przeciwnikiem leszczyniaków okazali się studenci z Tarnowa. Mecz był bardzo zacięty. Zawodnicy obu ekip wznosili się na wyżyny swoich umiejętności, a końcowy wynik nie wskazał zwycięzcy (4:4). Aby myśleć o wyjściu z grupy piłkarze z Leszna musieli wysoko wygrać z Piłę, jednocześnie licząc na zwycięstwo Jeleniej Góry z Tarnowem. Swoje założenia leszczyniacy wykonali bezbłędnie pokonując Piłę 16:1, otwarta natomiast była sprawa wyniku meczu Jelenia Góra : Tarnów… Przez cały mecz wynik oscylował wokół remisu jednak w ostatnich sekundach karkonoscy studenci zdołali strzelić zwycięską bramkę, dając awans do dalszej gry studentom Jeleniej Góry i Leszna.

Mecz ćwierćfinałowy z Sulechowem dla leszczynian okazał się drogą przez mękę, mecz był twardy i emocjonujący, nie obyło się bez czerwonych kartek. Jednakże końcowy wynik był korzystny dla gospodarzy turnieju, którzy wygrali w stosunku 3:2.

W jednym z półfinałów spotkały się Nowy Sącz i Leszno. Mecz ten był istnym horrorem. Po remisie w regulaminowym czasie gry o awansie decydować musiały rzuty karne. Pierwsza seria rzutów, w której strzały oddaje po 5 zawodników zaczęła się pechowo od dwóch niecelnych strzałów zawodników miejscowych. Zdołali oni jednak doprowadzić do remisu i przy kolejnej serii rzutów karnych przechylić szalę zwycięstwa na swoja korzyść (5:4).

Na spotkanie finałowe, w którym spotkały ekipy z Leszna i Legnicy przybyły władze Naszej Uczelni na czele z Jego Magnificencją Rektorem prof. dr hab. Wiesławem Osińskim, władze miasta oraz liczna rzesza kibiców. Po zaciętym meczą lepsi okazali się studenci z dolnego śląska, który 2:3 pokonali studentów z Leszna.

Podopieczni mgr. Jerzego Kubalczyka zdobyli srebrne medale, imponując walecznością i konsekwencją gry. Serdeczne podziękowania organizatorzy kierują do kibiców, którzy tak licznie i żywiołowo dopingowali rywalizację piłkarzy nożnych. 

15 miejsce – PWSZ Głogów,
14 miejsce – PWSZ Piła,
13 miejsce – PWSZ Biała Podlaska,
12 miejsce – PWSZ Nysa,
11 miejsce – PWSZ Chełm,
10 miejsce – PWSZ Gorzów,
9 miejsce – PWSZ Tarnów,
8 miejsce – PWSZ Elbląg,
7 miejsce – PWSZ Sulechów,
6 miejsce – PWSZ Konin,
5 miejsce – PWSZ KK Jelenia Góra,
4 miejsce – PWSZ Jarosław,
3 miejsce – PWSZ Nowy Sącz,
2 miejsce – PWSZ Leszno,
1 miejsce – PWSZ Legnica,
 
Król strzelców – Paweł Konieczny – PWSZ Tarnów,
Najlepszy zawodnik – Tomasz Zieliński – PWSZ Legnica,
Najlepszy bramkarz – Łukasz Staszewski – PWSZ Sulechów,