PWSZ na Facebooku PWSZ na Instagramie Kanał YT UM Leszno
11 lutego 2021

2005 - "III Bal sportowca"

W dniu 3 lutego w przepięknie położonym zamku w Rokosowie odbył się „III Bal najpopularniejszego sportowca oraz najlepszego studenta Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie”. Zamek w Rokosowie został zbudowany w połowie XIX wieku w stylu gotyku romantycznego dla hrabiego Józefa Mycielskiego. Przez kilka pokoleń był on rezydencją ks. Czartoryskich. Budowla stoi w miejscu, gdzie poprzednio wznosił się murowany dwór. Wokół Zamku jest fosa oraz 10- hektarowy park oparty na motywach naturalnego krajobrazu, charakterystycznych dla europejskiej sztuki ogrodowej XIX wieku.

Bal rozpoczęły uroczyste fanfary zagrane przez zespół „Centrum”, który w późniejszym czasie umilał czas przybyłym gościom. Na pięknie wystrojonej sali zamkowej uroczystego otwarcia dokonał Rektor prof. dr hab. Wiesław Osiński, który podkreślał ważność imprezy oraz dziękował wszystkim uczestnikom plebiscytu za dobre reprezentowanie naszej uczelni w rożnego rodzaju imprezach nie tylko w Polsce ale także i za granicą.  Następnie prowadzący  Dominika Gutsche oraz Grzegorz Kapitan ogłosili wyniki na najlepszego studenta PWSZ poszczególnych wydziałów:

  • Instytut Wychowania Fizycznego – Adam Łuczak – średnia ocen 4,30
  • Instytut Turystyki – Ewa Ptak – średnia ocen 4,89
  • Instytut Muzyki – Katarzyna Wiśniewska – średnia ocen 4,79
  • Instytut Rolnictwa i Ekonomii – Agnieszka Maćkowska – średnia ocen 4,79
  • Instytut Politechniki – Mariusz Gembiak – średnia ocen 4,55
  • Instytut Nauk Edukacyjnych – Monika Gorynia – średnia ocen 4,94

Następnie zostały przedstawione wyniki glosowania na Najpopularniejszego Sportowca oraz Trenera PWSZ w Lesznie. Wyróżniono najpopularniejszego trenera oraz pierwsza piątkę studentów-sportowców, którzy zdaniem studentów oraz pracowników PWSZ osiągnęli najlepsze wyniki sportowe w minionym roku bądź też cieszyli się dużą sympatią wśród głosujących. Pierwszą nagrodę otrzymała zawodniczka klubu koszykarskiego „PWSZ Duda Gąsior Leszno” Kornelia Sobczyńska, która nie kryła swojego zaskoczenia.  Bardzo serdecznie podziękowała wszystkim, którzy oddali na nią głos. Drugi był medalista Mistrzostw Polski PWSZ i KN w pływaniu Damian Olejniczak, Trzecie miejsce zajął uczestnik Mistrzostw Polski Szkól Wyższych w  snowboardzie i wspinaczce sportowej Roger Derdowski. Kolejne miejsca zajęli piłkarze ręczni. Czwarte miejsce zajął Mikołaj Szymyślik, a piąty był Bartosz Jurecki. Natomiast najpopularniejszym trenerem został mgr Janusz Poła, który wygrał już ten plebiscyt po raz trzeci z rzędu. Mimo tego był bardzo zadowolony i nagrodę swoja dedykował swojej bliskiej osobie. Każdy z laureatów otrzymał pamiątkowe statuetki oraz upominki ufundowane przez Naszą Uczelnię oraz Dom Wydawniczy „REBIS”. Jednak główna nagrodą wieczoru był samochód, który otrzymał „Najpopularniejszy Sportowiec Roku” czyli Kornelia Sobczyńska, był to przepiękny czerwony „Viper”! Niestety tym razem był na plakacie w pięknej antyramie,  kto wie może następnym razem będzie prosto z salonu. Następnie była chwila dla fotoreporterów, którzy mogli uwiecznić wszystkich wyróżnionych laureatów tego wieczoru na wspólnym pamiątkowym zdjęciu wraz z rektorem i kanclerzem PWSZ w Lesznie. Po ceremonii otwarcia wszyscy udali się na kolacje by zaraz po niej zacząć bawić się w rytm muzyki serwowanej przez zespół z Pępowa. Panie wyglądały oszałamiająco w kreacjach specjalnie przygotowanych na ten bal, panowie również prezentowali współczesną modę. Była okazja porozmawiać a nawet zatańczyć z wykładowcami PWSZ. Muzyka sama porywała wszystkich do tańca, parkiet trzeszczał podczas grania takich kawałków jak samba czy „czacza”, jednak i przy rodzimych utworach takich jak „Hej sokoły” czy „Jedzie pociąg z daleka” zarówno studenci jak i wykładowcy potrafili się świetnie wspólnie bawić, tym bardziej że był Marcin Bernard, który potrafił poderwać wszystkich do wspólnej zabawy tworząc wspólne koło czy tez pociąg, który krążył po wszystkich salach „zaczarowanego” zamku. Były również i wolne utwory, gdzie można było troszeczkę odpocząć i przytulić się do siebie. Zabawa trwała do samego rana, a wszyscy uczestnicy wychodzili w iście szampańskich humorach. Słychać również było, że niektóre osoby już nie mogą doczekać się kolejnego „Balu”, i nie ma się co dziwić, ponieważ taki „Bal” zdarza się tylko raz w roku, gdzie można pobawić się wspólnie z kolegami i koleżankami nie martwiąc się nadchodzącą sesją egzaminacyjną. Podczas balu została również przeprowadzona zbiórka na rzecz chorej Nicol Klimpel.

Teraz czeka nas kolejny rok w którym studenci naszej uczelni będą wykazywać się zarówno w nauce jak i zawodach sportowych. Organizatorów balu czeka również ciężkie wyzwanie, aby zachęcić jeszcze więcej osób na przyszłoroczny „IV Bal najpopularniejszego sportowca oraz najlepszego studenta PWSZ w Lesznie.