Uczelniany "Mikołajkowy turniej piłki ręcznej"

altTradycją na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Lesznie stał się uczelniany turniej w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn. Turniejowe spotkania składały się z dwóch 10-minutowych części, gdzie rywalizowano systemem „każdy z każdym”. Zarówno męskie jak i żeńskie zespoły złożone były z dziesięciu studentów. Swoje reprezentacje posiadali studenci z kierunków logistyki, fizjoterapii i wychowania fizycznego w poszczególnych rocznikach (I-III).
W zmaganiach pań najlepsze były zawodniczki drugiego roku z Instytutu Wychowania Fizycznego. Królową strzelców została Sonia Nowak. Wśród panów pierwsze miejsce wywalczyła drużyna złożona ze studentów pierwszego roku Instytutu Wychowania Fizycznego. Najlepszym strzelcem okazał się Aleksander Styta.

Organizatorzy wyróżnili też najlepszych bramkarzy. Wśród pań była to Elżbieta Makowska. Najskuteczniejszym bramkarzem w drużynach męskich był Bartosz Andrzejewski.
Koordynatorem zmagań była dr Małgorzata Nowacka.