Klub Uczelniany AZS-PWSZ Leszno.
Pierwszy Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego w Lesznie powołano wiosną 1993 roku. Z inicjatywy dr Janusza Poły za zgodą Zarządu Głównego AZS powołano Klub Uczelniany AZS przy Kolegium Nauczycielskim w Lesznie Po rozwiązaniu Kolegium Nauczycielskiego (1999 r.) działalność Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego kontynuowana jest przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Lesznie. Pierwszym prezesem KU AZS-PWSZ Leszno został w 2000 roku Maciej Ratajczak, a w skład zarządu weszli mgr Beata Janowska (wiceprezes ds. organizacyjnych), Grzegorz Kapitan (wiceprezes ds. sportowych), Maciej Kostrowski (skarbnik), Przemysław Nadstawski (sekretarz).
Uchwałą z dnia 11 marca 2002r. Zarządu Organizacji Środowiskowe AZS w Poznaniu przyjął KU AZS-PWSZ w poczet członków Organizacji Środowiskowej AZS Poznań.
Decyzją Prezydenta Miasta Leszna Tomasza Malepszego z dnia 10 stycznia 2003 roku Klub Uczelniany AZS-PWSZ Leszno został wpisany do rejestru stowarzyszeń kultury fizycznej prowadzonego przez Prezydenta Miasta Leszna.