Aktualności

Roszady, szachy, maty...

altJuż po raz drugi organizatorem najważniejszej akademickiej imprezy szachowej był Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. W Akademickich Mistrzostwach Polski w szachach wystartowała rekordowa liczba 46 uczelni. 347 uczestników. Na turnieju nie mogło zabraknąć reprezentatów  AZS-PWSZ w Lesznie. W skład Naszej ekipy weszli: Monika Kaczmarek, Angelika Trojnar, Szymon Mosiek, Maciej Łupicki, Karol Gruszczyński oraz Mikołaj Domagała. W klasyfikacji generalnej zajmując 37 miejsce.
 
   

AMPy 2013 - rozpoczęte !

altRywalizacja futsalistek zainaugurowała Akademickie Mistrzostwa Polski w 2013 roku. UAM Poznań był organizatorem "Półfinału AMP w futsalu kobiet", w którym zagrało 18 reprezentacji ze strefy "A" (z woj. zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego). W turnieju rywalizowały także Nasze zawodniczki. Podopieczne mgr. Filipa Kolasy wygrały dwa mecze i przegrały trzy, zajmując ostatecznie 13 miejsce i nie uzyskując awansu do finału. Jednakże postawa "dziewcząt" zasługuje na słowa uznania, zdobyły bowiem cenne 42,5 punkty do klasyfikacji AMP.

Więcej: AMPy 2013 - rozpoczęte !

   

Nowy rok - nowa edycja AMP

altJuż 3 stycznia 2013r. rusza nowa XXX edycja Akademickich Mistrzostw Polski. Dyscypliną, która rozpoczyna nową rywalizację jest futsal kobiet. W Poznaniu w dniach 3-6 stycznia odbędzie się półfinał w piłce nożnej halowej kobiet. Do rywalizacji zgłosiło się 19 ekip (w tym AZS PWSZ Leszno) z północnej części naszego kraju. Natomiast 11-13 stycznia 2013r. w Katowicach rywalizować będą szachiści. Do stolicy Górnego Śląska zjedzie 46 uczelnianych reprezentacji. Liczymy na dobry występ Naszych zawodników.

Aktualny terminarz Akademickich Mistrzostw Polski dostępny jest na: www.ampy.pl
   

Życzenia...

alt
   

Szlifowanie formy przez finałami AMP w futsalu mężczyzn

altW dniu 18 grudnia 2012r. reprezentacja AZS PWSZ w Lesznie w futsalu mężczyzn uczestniczyła w "IV. Turnieju Futsalu o Puchar J.M. Rektora PWSZ w Pile". Rywalizacja odbywała się wśród uczelni zamiejscowych i była jednocześnie eliminacją do finału Akademickich Mistrzostw Wielkopolski. W turnieju uczestniczyły PWSZ-ty z Piły, Konina, Kalisza, Leszna oraz Gnieźnieńska WSHiM. Dla podopiecznych mgr. Sebastiana Nowaka był to pierwszy sprawdzian w nowych roku akademickim i w nowym składzie. Potraktowany została jako pierwszy etap przygotowań do rozgrywanych w Lesznie finałów AMP 2013.
Leszczynianie wygrali dwa mecze, jeden zremisowali i jeden przegrali - ostatecznie zajęli trzecie miejsce. Wyniki:

Więcej: Szlifowanie formy przez finałami AMP w futsalu mężczyzn

   

Piłkarze dzieciom - turniej chartytatywny w Kościanie

altW dniu 16 grudnia br. w Kościanie odbył się "IV Halowy Charytatywny Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej - PIŁKARZE DZIECIOM" z którego dochód był przeznaczony dla chorej nieuleczanie 4-letniej Majki. W turnieju kobiet wystartowały piłkarki AZS-PWSZ w Lesznie. Pod kierownictwem nowego trenera mgr. Filipa Kolasa sprawdzały jednocześnie formę przed zbliżajacymi się w pierwszych dniach stycznia Akademickimi Mistrzostwa Polski w futsalu kobiet.

   

Znamy Szachowego Mistrza Uczelni !

altW dniu 12 grudnia 2012r. rozegrano turniej szachowy o tytuł "Mistrza Szachowego PWSZ w Lesznie". Zwyciężył Maciej Łupicki z drugiego roku Instytutu Ekonomii, drugie miejsce zajął Michał Niestrawski  (III rok WF), a trzeci był Krzysztof Kowarz z II roku Instytutu Wychowania Fizycznego. Jednocześnie najlepsi szachiści będą reprezentować PWSZ w Lesznie na "Akademickich Mistrzostwach Polski w szachach", które odbędą się w dniach 11-13.01.2013 w Katowicach. Reprezentacja będzie liczyła 6 osób (5 studentów i 1 studentka).

Więcej: Znamy Szachowego Mistrza Uczelni !

   

Szachowe Mistrzostwa Uczelni

altW dniu 12 grudnia 2012r. o godz 15.00 w sali 107 Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie odbędą się "Szachowe Mistrzostwa PWSZ w Lesznie". Turniej jest jednocześnie eliminacją do Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które odbędą się 11-13. stycznia 2013r. w Katowicach. Prawo startu w turnieju mają studenci i pracownicy PWSZ w Lesznie. Nagrody książkowe ufundowało Wydawnictwo "REBIS".


 
   

Szkolenie "LIDERÓW AZS"

altAZS to niezwykła organizacja, zrzeszająca ludzi z pasją, ambicjami i sportową ideą. Choć każdy jest inny, to jednak posiada ten sam cel – propagowanie sportu, który chce spełniać wspólnie z innymi. W Zieleńcu w ostatni weekend listopda spotkali się działacze klubów uczelnianych z całego kraju.
Wśród wielu poruszanych tematyk odbyło się szkolenie dla organizatorów Akademickich Mistrzostw Polski oraz posiedzenie dwóch komisji z Rady Upowszechniania Kultury Fizycznej (ds. promocji i wizerunku oraz ds. studenckich).
Klub Uczelniany AZS-PWSZ reprezntowali prezes Grzegorz Kapitan oraz wiceprezes Monika Kaczmarek.

Więcej: Szkolenie "LIDERÓW AZS"

   

Nowe władze AZS-PWSZ w Lesznie

altW dniu 21 listopada 2012r. w PWSZ w Lesznie odbyło się Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze Klubu Uczelnianego AZS-PWSZ. Delegaci udzieli absolutorium ustępującym władzom i wybrano nowy zarząd, komisję rewizyjną oraz sąd koleżeński. Prezes ponownie został Grzegorz Kapitan, a skład zarządu weszli: wiceprezesi Monika Kaczmarek (II rok WF) oraz  Karol Gruszczyński (III rok WF), sekretarzem zosłała Angelika Trojnar, a skarbnikiem Mikołaj Domagała.
Komisję rewizyjną stanowią: Rafał Domagała (przewodniczący), Katarzyna Głowiak i Marek Zator. Sąd koleżeński to Błążej Dubisz (przewodniczący) Krystyna Walczak i Tomasz Przybylak.
Kadencja władz trwa dwa lata (2012-2014).

Relacja telewizyjna
 
   

Strona 7 z 13

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Współpraca