Aktualności

Prezydent przyjął w pałacu przedstawicieli AZS

altW dniu 27 listopada 2013 roku Prezydent RP przyjął w swoim pałacu przedstawicieli AZS i SZS. Specjalne wyróżnienia z rąk Bronisława Komorowskiego odebrali nasi wybitni sportowcy, trenerzy i działacze. W spotkaniu uczestniczył prezes AZS PWSZ w Lesznie Grzegorz Kapitan (od dziesięciu lat członek Zarządu Głównego AZS).
Prezydent Bronisław Komorowski w swym przemówieniu podkreśli rolę sportu masowego, który jest często pierwszym krokiem do późniejszej kariery zawodowej. – Jestem przekonany, że wszyscy miłośnicy sportu, a także wszyscy, którym jego dobro leży na sercu wiedzą, że jednym z najważniejszych fundamentów, decydującym o jakości sportu wyczynowego, profesjonalnego, jest zawsze masowość we wczesnym etapie i dlatego też dziękuję obu tym zasłużonym organizacjom – stwierdził Prezydent.
Galeria zdjęć

   

Mamy Mistrza Polski w trójboju siłowym !

altW dniach 23-24 listopada w Mińsku Mazowieckim odbyły się Mistrzostwa Polski seniorów i juniorów w trójboju siłowym. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Marcin Kapała student II roku Instytutu zdrowia i kultury fizycznej, który zdobył tytuł Mistrza Polski seniorów i juniorów w kategorii 83 kg. W trójboju uzyskał łączny wynik 720 kg. Gratulujemy.

Galeria zdjęć
   

Pierwsze zawody akrobatów AZS PWSZ w Lesznie

altW dniu 9 listopada 2013 roku w Sulechowie odbyły się zawody z okazji „Dnia Niepodległości” w akrobatyce sportowej. Po raz pierwszy do rywalizacji stanęli młodzi zawodnicy AZS PWSZ w Lesznie. Dla szkolących się od września dzieci były to pierwsze i jednocześnie bardzo udane zawody. W konkurencji „pierwszy krok” par mieszanych zwyciężyła ekipa leszczyńskiego AZS - Agata Kapitan (5 lat) i Kacper Nowak (8 lat). W zawodach uczestniczyło 155 zawodników z 9 klubów z trzech województw (lubuskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego).
Galeria zdjęć
Materiał filmowy

   

Uczelniane podsumowanie AMP 2013

altMiła uroczystość odbyła się w dniu 14 listopada 2013 r. w klubie Finezja w Lesznie. Akademicki Związek Sportowy działający przy Państwowej Szkole Zawodowej w Lesznie podsumował tam Akademickie Mistrzostwa Polski 2012/13.

Leszczyńska uczelnia ma się czym pochwalić. Po raz siódmy wygrała klasyfikację na najbardziej usportowioną Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Polsce. Była zatem okazja, aby uhonorować wyróżniających się studentów-sportowców. Nagrody za Akademickie Mistrzostwa Polski 2012/13 otrzymali:

Więcej: Uczelniane podsumowanie AMP 2013

   

Gala Sportu Akademickiego 2013

altW dniu 18 października 2013r. w hali „Globus” w Lublinie odbyła się „Gala Sportu Akademickiego”, podczas której podsumowane zostały sportowe zmagania studentów w minionym roku akademickim.

Leszczyński sport akademicki był reprezentowany przez prorektora PWSZ w Lesznie – dr. Janusza Połę oraz prezesa Klubu Uczelnianego AZS PWSZ w Lesznie – Grzegorza Kapitana. Na gali wśród wielu wyróżnień dla studentów sportowców m.in. za Uniwersjadę 2013 czy Akademickie Mistrzostwa Europu podsumowano rywalizację uczelni w Akademickich Mistrzostwach Polski za rok 2012/2013. Przedstawiciele Naszej Uczelni otrzymali z rąk pani Minister Sportu i Turystyki Joanny Muchy oraz prezesa Zarządu Głównego AZS prof. Marka Rockiego okazały puchar za zajecie pierwszego miejsca wśród Wyższych Szkół Zawodowych.

Więcej: Gala Sportu Akademickiego 2013

   

Rekord pobity! - 619 os. przetestowanych...

altPo raz czwarty AZS PWSZ w Lesznie był organizatorem Ogólnopolskiej Kampanii Promowania Sprawności Fizycznej - "TEST COOPERA dla wszystkich." W dniu 12 października 2013 roku na stadion lekkoatletyczny MOSiR przybyło 619 biegaczy (z tego 319 stanowiły kobiety). Najmłodsza była trzyletnia Martyna, najstarszy Tadeusz skończył 65 lat. Najlepszy wynik uzyskał Mariusz lat 16, który w 12 minut przebiegł dystans  3 850 metrów. Najlepszą frekwencją wśród szkół wykazało się Gimnazjum w Rydzynie, które było reprezentowane przez 120 uczniów.
Wyniki leszczyńskiego testu
Galeria zdjęć
   

TEST COOPERA - czwarte podejście !

altW dniu 12 październiku 2013r.  AZS po raz kolejny organizuje "Test Coopera dla Wszystkich". Sprawdź swoją moc podczas 12-minutowego biegu na jednym z 8 obiektów w całej Polsce.

Udział w Teście jest BEZPŁATNY, a każdy uczestnik Testu otrzyma:
• samoprzylepny numer startowy,
• certyfikat z wynikiem Testu,
• pierwsze 250 osób butelkę wody,
• pierwsze 150 osób na każdym obiekcie otrzyma pamiątkową koszulkę.

 Test w Lesznie odbędzie się na stadionie MOSIR ul. 17 Stycznia 68 w godz. 10.00 - 16.00.

Więcej: TEST COOPERA - czwarte podejście !

   

Gratulacje !!!

alt
   

Po raz drugi AZS szkoli gimnazjalistów !

altKomisja konkursowa powołana przez Prezydenta Miasta Leszna po raz drugi powierzyła realizację programu "Wychowanie wodne" Klubowi Uczelnianemu AZS PWSZ w Lesznie. Zajęcia są adresowane do uczniów drugich klas gimnazjalnych. Drugi etap szkolenia dotyczyć będzie nauki i doskonalenia pływania, poznania zasad i nauki bezpiecznego nurkowania, posługiwanie się podręcznym sprzętem ratowniczym oraz udzielanie pomocy osobie, które uległy wypadkowi w wodzie.

Zajęcia odbywać sie będą według harmonogramu.

   

Szkolenia ratowników wodnych i KPP

altOgłaszamy nabór na szkolenie ratowników wodnych realizowane zgodnie z wytycznymi (Ustawa o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych art. 15 ust. 4 z dnia 18.08.2011r.Rozporządzenie MSW z dnia 15.06.2012r. w sprawie szkoleń w ratownictwie wodnym).

Szkolenie jest organizowane przez Zarząd Główny WOPR w Warszawie, a prowadzone będzie przez Instruktorów WOPR mgr. Filipa Orłowskiego oraz mgr. Grzegorza Kapitana.

Szkolenie obejmuje min. 63 jednostki dydaktyczne w tym min. 20 zajęć teoretycznych oraz 43 zajęć praktycznych i zakończy się egzaminem po zdaniu którego wystawione zostaną zaświadczenia o ukończeniu szkolenia ratowników wodnych zgodne ze wzorem zawartym w ww. Rozporządzeniu.

Szczegółowe informacje pod nr tel: 607 691 886

Więcej: Szkolenia ratowników wodnych i KPP

   

Strona 5 z 13

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Współpraca