Aktualności

AMPy w narciarstwie

altAż 421 studentek i studentów z 52 uczelni zjechało w dniach 3-7 marca 2014 do Zakopanego, by na stoku „harenda” rywalizować w Akademickich Mistrzostwach Polski w narciarstwie zjazdowym. W gronie tym byli także reprezentanci AZS PWSZ w Lesznie. Mimo trudnych warunków śniegowych zawody udało się doprowadzić do końca. W klasyfikacji generalne kobiet zwyciężyły studencki UJ Kraków, a wśród mężczyzn Uniwersytet Warszawskich.  

W skład Naszej reprezentacji weszli: Jagoda Plewka, Daria Wojtkowiak, Tomasz Przybylak, Szymon Olejniczak, Dawid Lubiński, mgr Dagmara Czapla oraz mgr Katarzyna Michalak.

   

Studenci szusowali w Świerardowie

altStudenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie po raz pierwszy rywalizowali w sportach zimowych o miano najlepszego na Uczelni. W Świeradowie Zdrój na nartostradzie SKI&SUN przy sztucznym oświetleniu odbyły się „I Mistrzostwa PWSZ w narciarstwie zjazdowym i snowboardzie”. Do rywalizacji stanęli studenci, wykładowcy i pracownicy leszczyńskiej uczelni. Najlepsi będę reprezentować PWSZ na Akademickich Mistrzostwach Polski w narciarstwie zjazdowym (w Zakopanym) oraz snowboardzie (w Białce Tatrzańskiej). Najlepszymi studentami w narciarstwie zostali Tomasz Przybylak (Instytut Politechniczny) oraz Daria Tasiemska (Instytut

Więcej: Studenci szusowali w Świerardowie

   

"Badminton jako dyscyplina sportu dla każdego"

altSerdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji metodyczno-szkoleniowej „Badminton jako dyscyplina sportu dla każdego”, która odbędzie się w PWSZ w Lesznie (ul. Mickiewicza 5) w dniu 1 marca 2014 roku (sobota) w godzinach 9.00 – 17.00.
Konferencja organizowana jest przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Lesznie oraz Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie. Szkolenie będzie miało charakter teoretyczny i praktyczny, a koszt wynosi 100zł (w tym obiad).
Program konferencji:

Więcej: "Badminton jako dyscyplina sportu dla każdego"

   

Nasi absolwenci na Mistrzostwach Europy w piłce ręcznej mężczyzn

altW narodowej drużynie na Mistrzostwach Europy w piłce ręcznej mężczyzn obok Bartka Jureckiego (honorowego członka naszego klubu), możemy  oglądać debiutanta Jakuba Łucaka. Ten ostatni oraz Bartosz Jurecki to absolwenci Naszej Uczelni.

Bartka kibice w naszym regionie znają bardzo dobrze. To od lat podpora reprezentacji. Jakub Łucak to natomiast wielkie objawienie duńskiego czempionatu. Urodził się w Kielcach, ale od kilku lat broni barw Chrobrego Głogów.

Więcej: Nasi absolwenci na Mistrzostwach Europy w piłce ręcznej mężczyzn

   

Półfinał AMP w futsalu mężczyzn ze zmiennym szczęściem

altW dniach 24-26 stycznia br. w Szczecinie odbył się „Półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu mężczyzn”. O cztery przepustki do warszawskiego finału rywalizowało 14 uczelnianych reprezentacji z województw: zachodnio-pomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego. W turnieju grali także reprezentanci AZS PWSZ w Lesznie. Podopieczni mgr. Sebastiana Nowaka poczynali sobie ze zmiennym szczęściem:

Więcej: Półfinał AMP w futsalu mężczyzn ze zmiennym szczęściem

   

I Mistrzostwa PWSZ w Lesznie w narciarstwie i snowboardzie

alt Klub Uczelniany AZS PWSZ  w Lesznie jest organizatorem „I Mistrzostw Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w narciarstwie zjazdowym i snowboardzie”. Zawody mają charakter wewnątrz uczelniany i mają wyłonić najlepszych narciarzy i snowboardzistów leszczyńskiej uczelni. Prawo startu w mistrzostwach mają studenci, wykładowcy i pracownicy PWSZ w Lesznie. Zawody odbędą się w Szklarskiej Porębie w sobotę 8 lutego 2014 roku.
Honorowy patronat nad imprezą objął Jego Magnificencja Rektor PWSZ w Lesznie prof. dr hab. Maciej Pietrzak.
ZAPISY

   

Piony poszły w ruch...

altW dniach 17-19 stycznia 2014 roku Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach był organizatorem „Akademickich Mistrzostw Polski w szachach”. W turnieju wystartowały 32 uczelniane reprezentacje z całego kraju. Ogółem przy szachownicach zasiało 224 zawodników, a wśród nich Nasza Uczelniana reprezentacja.
W turnieju drużynowym niespodzianki nie było. Ekipa Uniwersytetu Warszawskiego z czworgiem arcymistrzów szachowych w składzie wygrała klasyfikację generalną AMP w szachach. Na podium znaleźli się również UE Katowice i Politechnika Poznańska.

Więcej: Piony poszły w ruch...

   

Wielkopolski futsal kobiet

altW dniu 13 grudnia 2013 roku w Poznaniu na hali AWF odbył się "Finał Akademickich Mistrzostw Wielkopolski w futsalu kobiet". Z dobrej strony zaprezentowały się Nasze zawodniczki. Podopieczne mgr. Filipa Kolasy zajęły piąte miejsce, wygrywając dwa i przegrywając też dwa mecze. Oto wyniki meczów:

Więcej: Wielkopolski futsal kobiet

   

Rywalizację AMP 2014 czas zacząć - pierwsi futsaliści

altW dniu 6 grudnia 2013 roku w Pile zwycięstwem Naszej reprezentacji futsalu mężczyzn zakończył się "Półfinał Akademickich Mistrzostw Wielkopolski"- eliminacje do AMP w futsalu mężczyzn 2014. Podopieczni mgr. Sebastiana Nowaka wygrali wszystkie mecze z PWSZ-tami z województwa wielkopolskiego. Zawody były jednoczesnie rywalizację o puchar J.M. Rektora PWSZ Piła.

Więcej: Rywalizację AMP 2014 czas zacząć - pierwsi futsaliści

   

Młodzi akrobaci AZS PWSZ na turnieju mikołajkowym

altW Zielonej Górze w dniu 7 grudnia 2013 roku odbył się „Turniej mikołajkowy w akrobatyce sportowej”. W zawodach wystartowało 104 uczestników z 5 klubów (Żar, Sulechowa, Wschowy, Leszna i Zielonej Góry). Reprezentacja AZS PWSZ w Lesznie pod opieką Magdaleny Chudzińskiej-Nowak liczyła ośmioro zawodników.
Złote medale w kategorii „pierwszy krok” dla leszczyńskiego AZS zdobyły duety: męski – Aleksander Nowak i Aleksander Charter oraz mieszany Agata Kapitan i Kacper Nowak wygrały swoje kategorie.
Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się solistki: Viktoria Charter, Dominika Barna, Zuzanna Konieczna oraz Zuza Wawrzyniak, dla których były to pierwsze poważne zawody.
Galeria zdjęć

   

Strona 4 z 13

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Współpraca