Aktualności

AMPy w siatkówce mężczyzn

altNiestety bez awansu do finału zwrócili z odbywającego się w Gdańsku turnieju siatkarze AZS PWSZ w Lesznie. W dniach 10-13 kwietnia br. odbył się „Półfinał AMP w siatkówce mężczyzn” w którym podopieczni mgr. Tomasza Przybylskie mimo ambitnej postawy musieli uznać wyższość rywali. Nabyte doświadczenie będzie pozwoli optymistycznie patrzeć w przyszłość. Nasz AZS reprezentowali: Łukasz Górski, Bartosz Paniączyk, Jacek Nowak, Marcin Zygmnanowski, Grzegorz Grześkowiak, Krystian Malec, Mikołaj Piotrowski, Krzysztof Kowarz oraz Paweł Wasiek.

   

AMPy w siatkówce kobiet

altW Gdańsku w dniach 3-6 kwietnia br. odbył się „Półfinał Akademickich Mistrzostwa Polski w siatkówce kobiet”. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, a nasze siatkarki starały się sprostać rywalkom walcząc o każdą piłkę. Niestety wola walki i ambitna postawa nie wystarczyły, aby uzyskać awans do finału. Za rok będzie lepiej. Dziękujemy za postawę: Barbarze Lech, Aleksandrze Grzywacz, Kamili Walczak, Małgorzacie Nowakowskiej, Karolinie Wlekłej, Paulinie Kromuszczyńskiej, Jagodzie Plewce oraz Justynie Obiegale.

   

"Zostań akrobatą" udane zawody w Sulechowie

altW sobotę 5 kwietnia br. odbył się w Sulechowie Międzywojewódzki Turniej Akrobatyki Sportowej „Zostań akrobatą”. W zawodach wystartowało 260 dzieci z województw dolnośląskiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego i wielkopolskiego. Z bardzo dobre strony zaprezentowali się młodzi akademicy, dla których był to debiut w klasie młodzik oraz pod wodzą nowej trenerki Justyny Chojnackiej. AZS PWSZ w Lesznie reprezentowały następujące zawodniczki: Pietrzykowska Zuzanna, Pajzert Maja, Barna Domnika, Kołodziejczyk Natalia, Kapitan Agata, Talarska Zuzanna, Ranecka Kinga, Konieczna Zuzanna, Błażejewska Oliwia, Dałkowska Marta, Wawrzyniak Zuzanna.

   

AMPy we wspinaczce sportowej

altW dniach 4-6 kwietnia 2014 roku w Lublinie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski we wspinaczce sportowej. Mało „gościnni” okazali się gospodarze mistrzostw, którzy wygrali w kategorii kobiet i mężczyzn. W klasyfikacji PWSZ rywalizacja przebiegła identycznie u kobiet jak i u mężczyzn. Wygrał PWSZ Tarnów, przed Nysą i Naszą Uczelnią. W skład reprezentacji weszli: Sebastian Adamczewski, Patryk Bosy, Michał Gorynia, Roksana Gumienna, Żaneta Nowak oraz Marcin Porzucek.

   

AMPy w biegach przełajowych

altW dniu 5 kwietnia 2014 r w Łodzi odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych, których wystartowali zawodnicy AZS PWSZ w Lesznie. W mistrzostwach biegano na dystansach 3 i 6 km dla kobiet, natomiast mężczyźni 4,5 oraz  9km. W imprezie wystartowały rezerwacje z 80 uczelni z całego kraju. Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się studentki z Leszna, które w klasyfikacji Wyższych Szkół Zawodowych zajęły drugie miejsce. Na najwyższym stopniu podium stanęły zawodniczki z Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, a trzecie miejsce przypadło Karkonoskiej Wyższej Szkole z Jeleniej Góry. W skład reprezentacji PWSZ w Lesznie weszły: Marta Dyczkowska, Monika Kaczmarek, Magdalena Roesler, Julia Bąk, Daniela Ruchała oraz Milena Tomaszyk.
   

AMPy w tenise stołowym

altO krok od histerycznego awansu do finału AMP były pingpongistki AZS PWSZ w Lesznie. W rozgrywanym w Poznaniu w dniach 28-30 marca br. „Półfinału Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym” nasza żeńska reprezentacja zajęła ósme miejsce (awans dla 4 najlepszych). Jest to jeden z lepszych wyników Naszych zawodniczek w ostatnich latach. Gorzej w rywalizacji o awans wiodło się mężczyznom, którzy rywalizację w turnieju zakończyli na etapie grupowym. W skład reprezentacji weszli: Anna Janik, Małgorzata Nowakowska, Aleksandra Kaczmarek, Bartosz Dąbrowski, Bartosz Wasiołka oraz Patryk Dolatowski.

   

Półfinał AMP w badmintonie

altPolitechnika Łódzka była organizatorem „Półfinału Akademickich Mistrzostw Polski w badmintonie”, turniej odbył się w dniach 28-30 marca br. na hali w Pabianicach. O przepustkę do finału walczyło 22 uczelniane reprezentacje z północnej części kraju. Mimo bardzo ambitnej walki awansu do kolejnego etapu mistrzostw nie uzyskali nasi reprezentanci, jednakże pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie. W skład drużyny weszli: Monika Kaczmarek, Angelika Trojnar, Marta Baksalary, Aleksander Styła, Krzysztof Kowarz oraz Amadeusz Tyczyński.

   

IWONA KUSIOR brązową medalistką AMP w judo !

altW Bytomiu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w judo kobiet i mężczyzn. W kategorii do 78 kg Iwona Kusior (studentka III roku Instytutu Zdrowia i Kultury Fizycznej PWSZ w Lesznie) drugi rok z rzędu zdobyła medal. W półfinale Iwona musiała uznać wyższość Darii Pogorzelec (piąta zawodniczka IO z Londynu), za to w walce o trzecie miejsce nie pozostawiła złudzeń Dominice Datoń i pewnie zdobyła brąz. Z dobrej strony pokazały się także Karina Stachowiak i Aleksandra Kaczmarek, które zakończyły rywalizację po dwóch rundach. W rywalizacji mężczyzn w skład reprezentacji AZS PWSZ w Lesznie weszli Marcin Tupiec, Szymon i Marcin Klecha.

Więcej: IWONA KUSIOR brązową medalistką AMP w judo !

   

Eliminacje siatkówki mężczyzn

altPodopieczni mgr. Tomasza Przybylskiego wywalczyli awans do "Półfinału Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce mężczyzn". W rozegramyn w Pile turnieju klasyfikacyjnym w którym uczestniczyły PWSZ-ty z Konina, Kalisza, Leszna i Piły zajęli premiowane awansem miejsce. Teraz czeka ich trudniejsze zadanie - turniej w Gadńsku, który zostanie rozegrany w dniach 10-13 kwietnia br. Życzymy powodzenia.
   

AMPy w snowboardzie

altW dniach 20-22 marca br. w Białce Tatrzańskiej odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w snowboardzie. Na stoku Kotelnica do rywalizacji stanęło 48 uczelnianych reprezentacji z całego kraju. Wśród nich oczywiście byli także reprezentanci AZS PWSZ w Lesznie. W klasyfikacji generalnej kobiet wygrały studentki Uniwersytetu Jagiellońskiego z Krakowa, a wśród mężczyzn zwyciężyli zawodnicy AWF Kraków. Najlepiej z naszych reprezentanów spisał się Amadeusz Tyczyński, który awansował do finałowego startu. W skład reprezenatcji weszli: Marta Walczewska, Monika Kaczmarek, Tomasz Przybylak, Adrian Nawrot i Amadeusz Tyczyński.
   

Strona 3 z 13

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Współpraca