Aktualności

Wybory Zarządu Klubu na kadencję 2014-2016

altW dniu 1 grudnia 2014 roku o godz. 16.00 w sali 223 gmachu PWSZ w Lesznie odbędzie sie Walne Zebranie Klubu Uczelnianego AZS PWSZ w Lesznie (drugi termin 1.12.2014 godz. 16.10). Na zebraniu dokonany zostanie wybór władz klubu na kadencje 2014-2016. W wyborach z parwem głosu mogą uczestniczyć wszyscy członkowie AZS PWSZ w Lesznie.
Serdecznie zapraszamy!
   

Odszedł Nasz Profesor...

altW dniu 10 listopada po ciężkiej chorobie zmarł prof. dr hab. Sławomir Drozdowski - jeden z twórców Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie, wieloletni dyrektor Instytutu Wychowania Fizycznego PWSZ w Lesznie, honorowy członek AZS-PWSZ w Lesznie.

Msza święta, żałobna w intencji zmarłego odbędzie się 17.11.2014r. (poniedziałek) o godz. 10.00 w kościele św. Jana Bosko, ul.Warzywna 17.
Pogrzeb o godzinie 12.00 na cmentarzu Miłostowskim w Poznaniu.

Rodzinie i bliskim Pana Profesora, w imieniu społeczności AZS, składamy kondolencje.
   

Test Coopera - jesień 2014

altTo był najlepszy TEST COOPERA w Polsce! W Lesznie w dniu 18 października odbył sie kolejny test dla wszystkich, uczestniczyła w nim rekordowa liczba uczestników 655 (355 kobiet i 350 mężczyzn). Pod względem frekewencji był to najlepszy test w kraju. Najmłodszy uczesnik miał 2 lat najstarszy 67 lat. Najwięcej ponownie przebiegł Krzysztof Szymanowski - student Instytutu Zdrowia i kultury Fizycznej PWSZ w Lesznie.
   

Gala Sportu Akademickiego 2014

altW dniu 10 października br. w Katowicach odbyła się Gala Sportu Akademickiego 2014. W Filharmonii Śląskiej w podsumowaniu sportowej rywalizacji studentów uczestniczyli przedstawiciele leszczyńskiej Uczelni i AZS. Nagrodę za ósme już zwycięstwo w Akademickich Mistrzostwach Polski w typie Wyższych Szkół Zawodowych odebrali: J.M. rektor prof. dr hab. Maciej Pietrzak, prorektor dr Janusz Poła oraz prezes AZS-PWSZ w Lesznie Grzegorz Kapitan.

Sportowcy AZS wystartowali w 37 z 41 mistrzostwach co dało wysokie 29 miejsce w klasyfikacji generalnej (na 171 uczelni).
 

Więcej: Gala Sportu Akademickiego 2014

   

Gratulacje!

alt
   

AMPy w ergometrze wioślarskim

altToruń był areną Akademickich Mistrzostw polski w ergometrze wioślarskim. W rywalizacji drużynowej w typie uczelni mężczyźni w PWSZ w Lesznie  zajęli trzecie miejsce, a kobiety piąte. Ciekawostką jest ustanowienie rekordu świata przez studentkę Uniw. Jagiellońskiego w  Krakowie. W skład reprezenatcji weszli: Sebastian Andrzejewski, Roksana Gumienna, Monika Kaczmarek, Marcin Klecha, Piotr Kolberg, Natalia Grzemska, Aleksander Styła, Maciej Urbaniak, Karolina Żurkiewicz, Aleksander Ratajczak.

   

AMPy w trójboju siłowym

altZ dobrej strony zaprezentował się Aleksander Ratajczak (student Instytutu Zdrowia i Kultury Fizycznej) na Akademickich Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym, które odbyły się w dniach 11-13.04.2014r. w Łodzi. W gronie ponad 200 zawodników z 45 uczelni znalazł się w czołówce swojej kategorii wagowej z rekordami życiowymi.

   

AMPy w pływaniu

altTo były największe w historii AMPy w pływaniu - na pięknym obiekcie Termy Maltańskie w Poznaniu rywalizowało blisko tysiąc uczestników z 80 uczelni z całego kraju. Rywalizacja przebiegała na dystansach 50 i 100 metrowych. W mistrzostwach uczestniczyli zawodnicy naszego AZS, który w typie uczelni zajęli wśród kobiet i mężczyzn drugie miejsce. Indywidualnie Amadeusz Kempiak najlepszy na w typie uczelni na 50 i 100 metrów stylem dowolnym, Tomasz Przybylak na 50 metrów stylem motylkowym, Lena Hołowińska na 100 metrów stylem klasycznym oraz Adam Chudziński na 50 metrów stylem grzbietowym. Drugie miejsca w typie zdobył sztafety 4 x 50 metrów stylem dowolnym kobiet i mężczyzn.
   

Sukces - "Z AZS mi do twarzy" !

altW ogólnopolskiej części konkursu "Z AZS mi do twarzy" nasza przedstawicielka Dorota Madej zajęłą II miejsce. Na zamieszczone na profilu AZS zdjęcie głosowało 2383 internautów! Dorota minimalnie przegrała ze studentem Politechniki Świętokrzyskiej z Kielc, a pokonała kilkudziesięciu przestawicieli z dużych ośrodków akademickich. Serdecznie gratulujemy !
   

TEST COOPERA - piąte podejście !

altW dniu 10 maja 2014r.  AZS po raz kolejny organizuje "Test Coopera dla Wszystkich". Sprawdź swoją moc podczas 12-minutowego biegu na jednym z 10 obiektów w całej Polsce.

Udział w Teście jest BEZPŁATNY, a każdy uczestnik Testu otrzyma:
• samoprzylepny numer startowy,
• certyfikat z wynikiem Testu,
• pierwsze 250 osób butelkę wody,
• pierwsze 150 osób na każdym obiekcie otrzyma pamiątkową koszulkę.

 Test w Lesznie odbędzie się na stadionie MOSIR ul. 17 Stycznia 68 w godz. 9.00 - 15.00.

Więcej: TEST COOPERA - piąte podejście !

   

Strona 2 z 13

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Współpraca